DoğaDoğa Yürüyüşü

Buff nedir ?

Buff nedir ?

Reklam

Buff nedir?
Multi fonksiyonel Buff ürünleri çok farklı kullanımları olan giyimler gibi, iyi bir performans ürünüdür. Buff’ı yüksek düzeyde konfor, koruma, doğa ve eğlence aktiviteleriniz süresince uygun bir tarz elde edebileceğiniz çok farklı şekillerde giyebilirsiniz.

Neden Buff?
Buff’ı giydiğinizde sürekli rahat hissetmenizi sağlar; soğuk havaya, güneşe, rüzgâra ve değişen dış mekâna göre oranı çok hızlı bir şekilde artabilen havadaki tozlara karşı sizi korur. Performans giyimlerinin yüksek kalitedeki bir parçası olarak Buff, outdoor ekipmanlarına mükemmel bir artı sağlamaktadır.  Çok sayıda tasarım ve renk seçeneğiyle Buff aynı zamanda tarz yaratmanın mükemmel bir yoludur.

Buff giymenin kaç farklı yolu var?
Original Buff’ın en az 12 farklı giyim yöntemi vardır. En çok tercih edilen kullanımları; atkı, şapka, alın bandı, fular, balaklava, güneş-rüzgar yada toz maskesi, bandana, korsan bandana, başörtü, saç bandı ve bere dir.

Kimler Buff’a ihtiyaç duyar?
Herkes! Bakterilere, virüslere, toza ve güneşe karşı zayıf olan herkes, mesela; bebekler, çocuklar, gençler ve yaşlılar..
Farklı açık alan ve kapalı alan sporları yapan sporcular, kanser hastaları, saç dökülme hastalığı Alopesi’den korunmak isteyenler, Everest dağına tırmanan sporcular (IMAX Everest filmini izleyiniz), dalgıçlar, Jim Lee gibi kayak efsaneleri, dünya bisiklet şampiyonu Laurent Brochard, Brezilya’nın futbol yıldızı Ronaldo, motosiklet maceraları devam eden Ewan MacGregor ve Charley Boorman, uluslar arası atlet ve yazar Sally Edwards, Buff ‘ı her gün giyenlerin listesi bu şekilde uzar gider.

Buff’ın ölçüleri nedir?
Original Buff ‘ın boyutları, düz bir zemine serildiğinde 50 x 24.5 cm. ağırlığı ise 50 g. dan daha az. Original Buff’ı katladığınızda rahatlıkla cebinize sığacak ve her an kullanımız için hazır durumda olacaktır. Junior Buff 7-12 yaş arası çocuklar içindir. Baby Buff ise adından da anlaşılacağı gibi bebeklere özel bir Buff’dur.

Buff hangi kumaştan yapılmaktadır?
Standart Buff (Original Buff, Junior Buff, Baby Buff, National Geographic, Kukuxumusu Buff):
Rüzgâr geçirmez, nefes alabilen ve koku önleyen %100 polyester mikro fiberden üretilmektedir. Yıkandığında rengi solmaz, çok kısa zamanda kurur ve elastikiyetini kaybetmez.

Ürün çok amaçlı kullanımlı The Orijinal Standart Buff serisidir. Polar vs. serilerle karıştırılmamalıdır.
High UV Protection Buff, Visor Buff ve Visor Buff Evo 2:
Bu ürünlerin yapımında Coolmax Extreme kullanılmaktadır.  Bu 4 kanallı lift bir aktarım sistemi oluşturur, vücutta oluşan teri aynı anda kumaşın dış yüzeyine atarak Buff’ın hızlı bir şekilde kurumasını sağlar. Coolmax bu işlemi diğer tüm kumaşlardan çok daha hızlı yapmaktadır ve böylece vücut sıcaklığının sabit kalmasında etkili olur. Visor Buff’da ve Visor Buff Evo 2’de aynı zamanda 7cm. uzunluğunda bir şapka siperi dikişsiz olarak Coolmax Extreme’ye eklenmiştir.

Polar ve Junior Polar Buff:
Orginal Buff’ın dikişsiz polyester mikro fiberi ile klasik polartec 100 özel polar kumaşı birleştirilir. Bu da boru şeklindeki Buff’ın boyunun 15 cm daha uzamasına neden olmuştur.
Combi Buff’ın belirleyici özellikleri ise klasik Polartec 100 kumaşının çevresinin sıkıştırma şeridi ve güçlü micro fiber ile çevrilmiş olmasıdır.

Polar Buff, Thermal pro ve Combi Buff Thermal Pro’da, kıvrımlı ve çok az tüylenme yapan yumuşak High Lift Polartec Thermal Pro kumaş kullanılmaktadır. Bu da klasik Polartec 100 kumaşından iki kat daha fazla ısınma sağlamakta ve sıradan polar kumaşa oranla %30 daha fazla dayanıklılık sağlamaktadır.  Bu kumaş ısı kaybını minimuma indirerek hızlı kurumaktadır.

Cyclone Buff, windstopper kumaş içeren Original Buff’ta kullanılan polyester micro fibre’den çift katman kullanılmakta ve vücuda uyumunu arttırmak için elastik kısım bulunmaktadır.
Typhoon Buff; Gore Windstopper Polartec kumaş içermektedir.  Elastik kısım mükemmel bir konfor ve uyum sağlamakta, gerdirme ipleri ise Buff’ın boyunluktan bereye geçişine imkân vermektedir.

Buff’ı makinede yıkayabilir miyim?
Evet. Hatta kısa durulama ve az miktarda sabun kullanılması daha çevreci ve uygun olacaktır. Gerekli olan yalnızca bunlar. Buff’ı açık alanda astığınızda birkaç dakika içerisinde kuruyacaktır.

Polygiene nedir?
Bir Buff ürünü teninizi ısıttığında, cilt terlemeye başlayacaktır. Bu da kumaşta bakterilerin oluşmasına elverişli bir ortam yaratmaktadır. Ter, tek başına koku oluşturmaz ortamda yayılmış olan bazı bakteriler kokuya sebep olur. Bu nedenle kokunun oluşumunu engellemek için, kokuya neden olan bu bakterilerin oluşmasını engellemeliyiz. Polygiene, uzun süre kalıcı bir doğal anti-bakteriyel etkisi olan gümüş iyonlarının kumaşa uygulanmasıdır. Polygiene’nin içindeki gümüş iyonları kumaşta bakteri oluşumunu engeller, bu da koku oluşumunun temel sebebini ortadan kaldırır ve hijyen sağlar.

Buff nerede üretiliyor?
Buff multi fonksiyonlu giyim, İspanya Barcelona’da üretime uygun özel olarak tasarlanmış fabrikada üretilmektedir. Her yıl dünya genelinde milyonlarca Buff satılmaktadır.

Buff ile yapamayacağınız bir şey var mı?
Güzel soru! Buff’ı bandana, güneş koruyucu, termal eşarp, atkı, bere, kar maskesi, alın bandı, saç bandı, taç, toka, bileklik, kask koruyucu, fular yada tozdan korunmak için kullanabilirsiniz. Başlık olarak kullanmadığınızda, Original Buff’ı el veya ayak bilekliği olarak da kol ve bacak ısıtıcısı olarak da kullanabilirsiniz.

Buff ismi nereden gelmektedir?
Buff markası, İspanyolcada atkı anlamına gelen “bufanda” kelimesinden türetilmiştir.

Buff’ın amblemi neyi ifade etmektedir?
Buff’ın logosu, ürünün ana temasını vermekte olan sadelik ve çok yönlülüğü ifade etmektedir – Daire tüm Buff ‘ların boru şeklindeki formunu ifade etmektedir, Oklar işlevselliği sembolize etmektedir: aynı giyimi birçok farklı şekilde kullanabilmektesiniz, bir çok defa.

Dikişsiz kumaşı nasıl yaratıyorsunuz?
Buff , dikiş izleriyle tahrip etmeden esnek tüp biçimindeki kumaşın elde edildiği benzersiz patentli örme yöntemiyle üretilmektedir. Bu yöntem aynı zamanda kumaşın yıpranmadan veya aşınmadan kalıbını korumasını sağlamakta ve ürüne inanılmaz bir dayanıklılık kazandırmaktadır.

Grafikler Buff üzerine nasıl eklenebiliyor?
Grafikler Buff üzerine genellikle özel bir baskı yöntemiyle eklenmekte. Bunun anlamı, baskı asla (yumuşaklığı dahil) kumaşın polyester micro fiber özelliğini değiştirmezken renklerde asla kumaş üzerinde dökülme yada solma yapmaz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu