Reklam
Çevre

Tahminleri hep tutan isim ‘O tarihte çok yoğun geliyor’ diyerek duyurdu! İstanbul’a kar için nefesler tutuldu

Kurak ve sıcak uzun yaz aylarından sonra İstanbul’a merakla beklenen kar yağışı için uzmanlar peş peşe tarih verdi. Bütün uzmanların üzerinde birleştii konu: Yoğun bir kar yağışı geliyor.

Hava sıcaklığının güney ve doğu kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in doğusu, (Erzincan hariç) Doğu Anadolu , (Ş.Urfa hariç) Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji yeni hava durumunu açıkladı. Bugün itibarıyla tüm yurt soğuk, karlı ve yağışlı havanın etkisini girecek.

Cuma ve cumartesi İstanbul dahil sıcaklıklar 6 ila 8 derece birden düşecek. Kar İstanbul’un kapısına dayanacak. İşte detaylar…

Meteoroloji uzmanı Murat şahin, sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul’a kar yağışı için tarih verdi. Şahin paylaşımında 20 Aralık gününü işaret etti.

Kar yağışına ilişkin açıklamalarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten’de sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Ökten paylaşımında “İşte kar haritası. Ülke genelinde kar yağışları etkili olabilir. Son güncelleme ciddi kar yağışları verdi.

İstanbul, Marmara’nın güney ve doğusu ve Karadeniz bölgesi en şanslı yerler. Kar takibi başlıyor…” dedi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu