İstanbul’u Anlatan 14 Şarkı

Çok
4 yıl 10 ay önce - 4 yıl 10 ay önce #823 Yazan: GeZGiN
İstanbul’u Anlatan 14 Şarkı, GeZGiN tarafından oluşturuldu
Yenilmez şehirdir İstanbul. İnsan burda ne kendini tam hisseder ne de yarım... Belki bu yüzden hiç terkedemeyiz bu şehri, bir gün kızsanız ikinci gün size güzelliğini gösterir. Bir tını, bir manzara ya da bir şarkıyla bizi büyüleyen bu şehre biliriz ki en çok dalga sesi yakışır. Ama o dalga sesine de anlamlı sözler yakışır. Biz de bu deniz kokulu şehrin tınısını ve kokusunu bulacağınız en güzel İstanbul şarkılarını sıraladık.


1. Sezen Aksu - Ah İstanbulNam-ı Diğer Minik Serçe'nin her söylediği şarkıda bir İstanbul bulmak mümkün, ama adında İstanbul geçen şarkısı Ah İstanbul, İstanbul'un her yüzünü bize çok güzel anlatıyor.

2. Ezginin Günlüğü - İstanbulHer İstanbul şarkısı bir sevdanın izini taşıyor. Ezginin Günlüğü'nün İstanbul yorumu da hem sevdalıya hem de İstanbul aşkı üzerine yazılmış. Sözü ve müziği grubun üyesi Nadir Göktürk’e ait olan İstanbul şarkısının sözleri de çok manidar: "Bir ümitle geldim ama ne buldum. Hani taşın toprağın altında İstanbul."

3. Yalın - İstanbul Benden Büyük2004 yılında çıkış yapan kendi küçük, sesi büyük sanatçı Yalın'ın ikinci albümü "Bir Bakmışsın"da yer alan İstanbul benden büyük şarkışının sözleri hebimizin ezberindedir.

4. Feridun Düzağaç - Yeniköyİstanbul'un en güzel semtlerinden biridir Yeniköy. Boğaziçi'nin, Rumeli'nin ve Tarabya'nın arasında kalan Yeniköy, İstanbul'un fethi sırasında harap bir semtken, günümüzün nostaljik evleriyle ünlü bir semti oldu. Feridun Düzağaç da sadece ona özel bir şarkı yaptı: "Yeniköyde evim. Eski köye yeni adet, bir sevgilim var benim; düşlerimden ibaret!"

5. Mirkelam - İstanbul'daMirkelam da İstanbul'u es geçmeyen sanatçılardan: "İstanbul'da bir barda, bir bardak şarap yanında seni özlüyorum kaçsam da buralara... "

6. Gripin/Emre Aydın - Sensiz İstanbul'a DüşmanımGripin grubunun Emre Aydın'la yaptıkları düet parça Sensiz İstanbul'a Düşmanım bir dönemin hit parçası, 2006 yıllında yayınladıkları parçada aklınıza hangi söz kazındı? Bizim: "Ne olur gel! Ben sensiz İstanbul'a düşmanım."

7. Cem Karaca - Hep Kahırİstanbul kokulu Nazım Hikmet şiiri olan Hep Kahır bizce sevgiliye değil İstanbul'a yazılmış.

8. Pinhani - İstanbul'da"İstanbul'da kimim var!" diyen Pinhani grubunun her şarkısı içinizde biraz da olsa hüzün bırakacaktır. Tıbkı İstanbul'da şarkısında bırakacağı gibi.

9. Duman - İstanbulRock müziğin güçlü grubu Duman'ın İstanbul şarkısı, İstanbul'un yaşayış tarzına göndermeler yapan sözlerle dolu müziği, sizin de unutulmaz İstanbul şarkıları listenizde olsun.

10. Ulan İstanbul - UnfaithfulReyting rekorları kıran Ulan İstanbul dizisi hem hikayesiyle hem de fenomen karakterleriyle sosyal medya da oldukça ünlü, İstanbul'u anlatan şarkı listemizde bir Yaren şarkısı yer almalıydı diyerek acılara gömüyoruz sizi.
Son düzenleme: 4 yıl 10 ay önce Düzenleyen:GeZGiN

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 10 ay önce #824 Yazan: GeZGiN
GeZGiN tarafından İstanbul’u Anlatan 14 Şarkı konusunda yanıtlandı
11.Teoman - İstanbul'da Sonbaharİstanbul'un en romantik mevsimi sonbahara adanmış Teoman şarkısı listemizde yer almazsa olmazdı.

12. Athena - BeyoğluMüziği bırakan Grup Athena'nın eski şarkılara olan sevgileri üzerine söyledikleri Beyoğlu şarkısı kendi yorumlarıyla süslü. Ska ve punk ezgili Beyoğlu şarkısını biz dinlemeye doyamıyoruz.

13. MFÖ - Bu Sabah Yağmur Var İstanbul'daMahsar Alanson, Özkan Uğur ve Fuat Güner üçlüsünden oluşan grub MFÖ'nün duygusal şarkılarından biridir. "Bu sabah yağmur var İstanbul'da". 1984 yılında "Elle Güne Karşı" albümlerinde yer alan eskilerin unutulmaz İstanbul şarkısıdır.

14. Grup Vitamin - İstanbul'daBir zamanların en eğlenceli grubu Grup Vitamin'in trafik kazasında kaybettikleri arkadaşları Gökhan Semiz'in anısına yaptıkları muhteşem şarkı her dinlediğimizde içimizi sızlatsa da yanında dostluğu ve İstanbul'u hatırlatıyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.173 saniye